Olimpos Otelleri

Antalya Kumluca ilçesi sınırları içinde yer alan Olimpos Mevkii ormanla kucak kucağa, tarihin içinde, ağaç bir evde konaklayabileceğiniz özel bir tatil merkezidir. Olimpos'da cırcır böceklerinin sesleri ile uykuya dalıp horoz sesiyle uyanmak mümkündür. Olimpos yöresinde diğer turizm merkezleri gibi 5 yıldızlı oteller ve tatil köyleri yoktur. Genelde ağaç evlerden oluşan pansiyonlar ve Hosteller bulunmaktadır. Bölgenin kendine has bir havası vardır, genellikle üniversite öğrencileri ve sırt çantalı turistlerin tercih ettiği bir tatil yöresi olarak bilinir. Olympos'un tamamı arkeolojik ve doğal sit alanı olarak koruma altındadır. Bu bölgede ilk ağaç evleri kuran "Kadir’in Ağaç Evleri" nin kurucusu Kadir Kaya'dır. Tesisi bugün Olimposa girişte hizmet vermeye devam etmektedir.

Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilen "Likya Yolu" nun önemli rotaları bu bölgede yer alır.

En Uygun Olimpos (Olympos) Otel Fiyatları

Olimpos Ulaşım

Antalya Otogarından Kumluca, Finike veya Kaş'a giden yolcu taşıma kooperatifleri Batı Antalya ve Çiçek Tur ile Olimpos dolmuş durağına kadar gelebilirsiniz. Olimpos dolmuş durağında inerek yerel dolmuş ile Olimposa gelebilirsiniz. Antalya Olimpos durağı arası 80 km ve Olimpos durağı ile Olimpos arası ise 13 km’dir. Antalya'ya uzaklığı 93 km dir. Özel araçları ile gelecekler (Antalya tarafından) Çıralı girişinden sonra Antalya Kumluca Karayolu üzerinde Olympos tabelasından giriş yapmaları gerekmektedir. Yol üzerinde tabelalar sizi plaja kadar ulaştıracaktır. Uygun fiyatlı otobüs bileti için "Antalya Otobüs Bileti", en uygun uçak bileti fiyatları için "Antalya Uçak Bileti", yine en uygun kiralık araç fiyatları için "Antalya Araç Kiralama" sayfalarından bilgi alabilirsiniz.

Olimpos Antik Kenti içinden geçilerek ulaşılan muhteşem Olimpos ve Çıralı Plajları hakkında detaylı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Olimpos mevkinde tatil yaparken civarda gezebileceğiniz yerler, Olympos Antik Kenti, Phaselis Antik Kenti, Kemer Yörük Parkı, Göynük Kanyonu, Phaselis Plajı, Çıralı Yanartaş' dır. Olimpos bölgesinde yapabileceğiniz aktiviteler ise şunlardır su altı dalışı, kaya tırmanışı, kanyon turu, kano turu, bisiklet turu, doğa yürüyüşü (Likya Yolu), yat turu, yüzme.

Olimpos Uçak Bileti 59 TL den başlayan fiyatlarla

Olimpos Plajı İçin Tıklayın

Olimpos Antik Kenti İçin Tıklayın

Bu Sayfayı Paylaş:

Olimpos Resimleri

olimpos antalya
olimpos antalya
olimpos antalya
olimpos antalya
olimpos antalya
olimpos antalya
olimpos antalya
olimpos antalya
olimpos antalya

Olimpos nerede? nasıl gidilir? Ulaşım Haritası