Phaselis Plajları

Beydağları Sahil Milli Parkının sahil kesiminde yer alan Phaselis Antik Kenti etrafında 3 adet koy bulunmaktadır. Bunlar antik kentin Kuzey Limanı, Askeri Limanı ve Güney Limanıdır. Antik kent alanına girildiğinde ilk koy (sol taraf) sizi karşılar. Su kemerlerinin arkasında diğerlerine göre daha küçük ama çok güzel bir koy vardır. Antik kentin içinden veya sağ taraftaki "Plajlar" tabelasını takip ederek üçüncü en büyük koya ulaşabilirsiniz. Bu koy gezi teknelerininde rağbet ettiği koylardan biridir. Her üç koyda da deniz kenarı ve içinde antik kalıntılar mevcuttur.

Phaselis koyları denize kadar ulaşan kızılçam ağaçları arasında tertemiz, berrak, masmavi Akdenizle buluşup muhteşem bir manzara oluşturmaktadır. Yeşille mavinin buluştuğu koylarda plajlar ince taşlı çakıldır. Tarihle iç içe bu antik limanlarda, koylarda, plajlarda yüzmek bir çok insana farklı bir haz sunmaktadır. Bu kıyılarda nadir de olsa Akdeniz fokuna rastlanmaktadır. Antalya'ya 59 km, Olimpos'a 29 km ve Kemer'e 15 km uzaklıktadır.

Antik kent içinde yer aldığı için giriş ücretlidir. Müze büfesi hizmet vermektedir. Alan içinde tuvalet mevcuttur. Örenyerini gezerken ve plajlardan yararlanırken sınırlı bir pikniğe imkan var gibi gözüküyor.

Phaselis Plajı Ulaşım

Phaselis Plajı Kemer'de yer alır. Kemer Otobüs Bileti alarak plaja ulaşabilirsiniz.

Phaselis Antik Kenti

Phaselis hakkında daha fazla bilgi

Antalya'nın En İyi 10 Koyu

Phaselis Plajları Resimleri

Phaselis Plajları
phaselis plajları
phaselis plajları
phaselis plajları
phaselis plajları
phaselis plajları

Phaselis Plajları Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa

Kemer Gezilecek Yerler