Göynük Kanyonu

Kemer ilçesinin en popüler gezilecek yerlerinden birisi olan Göynük Kanyonu, muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından muhteşem bir yerdir. Göynük Kanyonu, çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilen Likya Yolu üzerinde yer alır. Bu bölge aynı zamanda Beydağları Sahili Milli Parkıdır.

Göynük Kanyonu'na ulaşımda Antalya yönünden geliyorsanız Beldibi'nigeçtikten sonra Göynük'e girmeden sağa girerek Göynük Deresine paralel Beydağları'na doğru gitmek gerekiyor. Kemer tarafından gelindiğinde ise Göynük Deresi üstündeki köprüden karşıya geçerek Göynük Kanyonu gişelerine ulaşmak gerekiyor. Göynük Kanyonu Antalya'ya 36 km, Kemer'e 13 km, Göynük'e 4,5 km uzaklıktadır.

Göynük Kanyonu Tabiat Parkı statüsüne özel işletme tarafından çalıştırılmaktadır ve girişi ücretlidir. 2024 Yılı Göynük Kanyou giriş ücreti kişi başına 28,00 TL'dir. Gişelerden geçip bir miktar yürüdükten sonra yapay gölete ulaşlmaktadır. Gölet yemyeşil suları ile etkleyici bir manzara oluşturmaktadır. Gölet etrafında dinlenme ve yeme içme alanları ile yiyecek ve içecek satan yer bulunmaktadır. Yine bu bölgede ücret karşılığında macera parkından ve zipline hatlarından yararlanabilirsiniz. Zipline parkurunda yerden 40 metre yükseklikte saatte 65 km hıza kadar ulaşılmaktadır.

Antalya'nın En Güzel Kanyonları

Göletden sonra dere kenarından ve çok güzel bir tabiat içinden yukarı doğru giden yoldan yaklaşık 2 km yürüyerek kanyon girişindeki doğal havuza gelinmektedir. Göletden bu bölgeye body rafting yapacakları (buda tabiki ücretli) safari araçları götürmektedir. Kanyon içinde rafting yapacakların (kask, can yeleği, ıslak elbise, sörf botları) ekipman kiralaması gerekmektedir. Yapay gölet ile yukarıdaki doğal havuzda yazın yüzülmektedir. Tabiat parkında mangal yakı piknik yapmak yasaktır.

Bihassa Kemer, Beldibi, Göynük ve çevresinde tatil yapanların muhakkak gezip görmesini tavsiye ettiğimiz Göynük Kanyonu kış aylarında oluşan sellerden zaman zaman zarar görmektedir. Kanyon çevresindeki doğada yaklaşık 11 tür sürüngen yaşamaktadır. Yürüuüş esnasında karşılaşacağınız rengarenk semenderler çok ilginizi çekecektir.

Göynük Kanyonu Ulaşım

Göynük Kanyonu Kemer'de yer alır. Kemer Otobüs Bileti alarak kanyonu ulaşabilirsiniz.

Göynük Kanyonu Resimleri

göynük kanyonu
göynük kanyonu
göynük kanyonu
göynük kanyonu
göynük kanyonu
göynük kanyonu

Göynük Kanyonu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Kemer Gezilecek Yerler