Olimpos (Olympos) Plajı

Olimpos Plajı Antalya Kumluca İlçesi Yazır Köyü Olimpos mevkinde yer alır. Plaja bir liman kenti olan Olympos Antik Kenti içinden dere boyunca yürüyerek ulaşılır. Varılan koyun sol tarafındaki uzun kumsal Caretta'ların yumurtlama bölgelerinden biri olan Çıralı Plajıdır. Kendi aracı ile gelecekler için Antik Kent girişinde ücretli, pansiyonlar bölgesinde ise ücretsiz otoparklar mevcuttur.

Antalya Otogardan Kumluca, Finike veya Kaş'a giden kooperatifler Batı Antalya ve Çiçek Tur ile Olimpos dolmuş durağına kadar gelebilirsiniz. Olimpos dolmuş durağında inerek dolmuş ile Olimposa gelebilirsiniz. Antalya Olimpos durağı arası 75 km ve Olimpos durağı ile Olimpos arası ise 12 km’dir. Antalya'ya uzaklığı 87 km dir. Özel araçları ile gelecekler (Antalya tarafından)nÇıralı girişinden sonra Antalya Kumluca Karayolu üzerinde Olympos tabelasından giriş yapmaları gerekmektedir. Yol üzerinde tabelalar sizi plaja kadar ulaştıracaktır.

Olympos Plajında kabin ve duş imkanı yoktur. Antik kent içinde plaja inen yol üzerinde yer alan su kanalı ve önündeki tarihi havuz tatilciler tarafından serinlemek için kullanılmaktadır. Plaj antik kent içinde yer aldığı için giriş ücretlidir. Antik Kente giriş ücreti 2024 yılında Müze Kartınız yoksa 220,00 TL'dir. Yörede tatil için kalanlar makul bir fiyata haftalık çoklu giriş kartı almaktadır.

Olympos Plajı Ulaşım

Olympos Plajı Kumluca'da yer alır. Kumluca Otobüs Bileti alarak plaja ulaşabilirsiniz.

Olimpos Otelleri İçin Tıklayın

Olimpos Antik Kenti İçin Tıklayın

Olimpos (Olympos) Plajı Resimleri

olimpos (olympos) plajı
olimpos (olympos) plajı
olimpos (olympos) plajı
olimpos (olympos) plajı
olimpos (olympos) plajı
olimpos (olympos) plajı

Olimpos Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa