Manavgat Barajı

Baraj 1987 yılında Antalya Manavgat İlçesi Manavgat Çayı üzerinde hizmete girmiştir. Elektrik üretmek amacıyla kurulan Manavgat Barajının yüksekliği 29 metredir. Manavgat Baraj Gölü çok güzel manzaralara sahiptir. Baraj gölünün suları Oymapınar Barajı Gölüne göre daha yeşil renklidir. Manavgat Baraj Gölünün her iki yakasında (doğu-batı) yol mevcuttur. Göl çevresinde 3 adet yerleşim mevcuttur. Bu köyler Oymapınar, Değirmenli ve Güzelyalıdır.

Manavgat Baraj Gölünde balık tutulmakta ve piknik yapılmaktadır. Yüzmenin yasak olduğu göl çevresinde restoranlar hizmet vermektedir. Göl kenarı ormanlık alanlar eğer izin veriliyorsa kamp yapmak için çok uygundur. Bu gölde de Oymapınar Barajında olduğu gibi gezi tekneleri tur düzenlemektedir. Manavgat Baraj Gölü resimlerden de anlaşılacağı üzere gezip görmeye değecek güzelliklere sahip bir yerdir. Bu gezinize başlarken ilk ziyaretinizi eşsiz güzelliği ile görenleri büyüleyen ve önünden geçeceğiniz Manavgat Şelalesine yapabilirsiniz.

Antalya'nın En Güzel Barajları

Manavgat Barajı Yol Tarifi

Manavgat İlçe merkezine yaklaşık 12 km, Antalya merkeze 87 km, Alanya merkeze ise 62 km uzaklıktadır. Manavgat merkezden Manavgat Şelalesi önündeki yoldan devam edip kuzeye gidildiği zaman yol üstünde bulunan Manavgat Tabelasından sağa dönerek baraja ulaşmak mümkündür. Yine Manavgat İlçe merkezinden Ulukapı veya Aşağıışıklar üzerinden de Manavgat Barajına ulaşmak mümkündür. Manavgat Baraj Gölünün hangi kıyısından giderseniz dönüşü karşı kıyıdan yapma imkanınız vardır.

Manavgat Barajı Ulaşım

Manavgat Barajı Manavgat'ta yer alır. Manavgat Otobüs Bileti alarak baraja ulaşabilirsiniz.

Manavgat Boğazı >

Manavgat Barajı Resimleri

manavgat barajı
manavgat barajı
manavgat barajı
manavgat barajı
manavgat barajı
manavgat barajı
manavgat barajı
manavgat barajı
manavgat barajı

Manavgat Barajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa