Gizli Cennet Şelalesi

Gizli Cennet Şelalesi, Manavgat İlçesi Halitağalar Köyündedir. Şelalenin ismi Değirmendere Şelalesidir. Eskiden şelalenin olduğu bu bölgede değirmen olduğu için bu ismi almıştır. Değirmenden kalan kayalara oyulmuş su oluğu ve tesis girişinde sergilenen eski değirmen taşları günümüze ulaşmıştır. Değirmendere Şelalesi yaklaşık 4 katlıdır. İrili ufaklı 4 şelale ve bunların kayalarda oluşturduğu kazanlardan (doğal havuzlardan) oluşmuştur. Yeşillikler içindeki şelaleler huzur verici sesleri, havuzlar ise turkuaz renkli suları ile ziyaret edenleri farklı boyutlara taşımaktadır. Tüm bölümlerine resimlerinden de gözükeceği gibi tahta merdivenlerle çıkılıp seyir teraslarından seyredilmektedir. 2. Katta bulunan şelalenin altında bir mağara vardır.

Şelaleye “Gizli Cennet Şelalesi” ismini bu bölgeyi Orman İşletmesinden kiralayıp önüne restoran kuran özel işletme vermiştir. Bilhassa yabancı turistlerin tur firmaları aracılığıyla yoğun ilgi gösterdiği tesis giriş için ücret talep etmemektedir. Giriş ücretsiz olan şelaleyi istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Belli kısımlarında yüzmeye izin veriliyor. Tesiste bir şey yiyip içmek size kalmış bir karardır. İşletme sahipleri bu konuda esnek davranmaktadır. Tesis girişinde sizleri karşılayan tavus kuşu kameralara poz vermeyi sevmektedir.

Gizli Cennet Şelalesi Ulaşım

Şelale Manavgat merkeze 32 km, Antalya merkeze 104 km, Alanya merkez ise 55 km uzaklıktadır. Antalya yönünden gelenler Antalya Mersin Karayolunda Manavgat, Konya Yolu girişi ve Kızılotu geçtikten sonra sola Çavuşköy yoluna girmeleri gerekmektedir. Bu girişte yolun karşısında Gizli Cennet Şelalesi Restoran ve Kadılar Köyü tabelaları bulunmaktadır. Alanya tarafından gelecekler ise Çenger’den sonra bu sapağa sağa girmeleri gerekmektedir. Crystal Admiral Resort Suites otelini geçtikten sonra biraz ilerleyince ilk sapak. Halitağalar Köyünü geçtikten sonra sola girerek şelaleye ulaşılır. Girişte tabelalar sizi yönlendirecektir. Bu yoldan şelaleye sapmayıp düz devam ederseniz Gündoğmuş İlçesi Güneycik Köyüne varıp Ali Köprüsü’nü gezebilirsiniz.

Antalya'nın En Güzel Şelaleleri

Gizli Cennet Şelalesi Resimleri

gizli cennet şelalesi
gizli cennet şelalesi
gizli cennet şelalesi
gizli cennet şelalesi
gizli cennet şelalesi
gizli cennet şelalesi

Gizli Cennet Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa