Saklıkent Kayak Merkezi

Akdeniz Bölgesi’nin en popüler illerinden biri olan Antalya sınırları içerisine ve Toros Dağlarının eteklerindeki Bubi Dağı’nda kurulmuş olan Saklıkent Kayak Merkezi, bölgenin kış turizmine en iyi şekilde hizmet etmektedir. Antalya Havalimanı’na 44km Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminaline ise yalnızca 49km uzaklıkta bulunan Saklıkent Kayak Merkezi, şehir merkezine ise 35km mesafededir. Aralık ve Nisan ayları arasında sezon kabul edilen ve ortalama 4 ay boyunca kayak yapma imkanı bulunan Saklıkent Kayak Merkezi’nin yüksekliği 2550metredir. Kar kalınlığı sezonda zirve noktasında 5metreyi bulmaktadır. Şubat ayının sonundan itibaren ziyaretçiler, Akdeniz iklimi nedeniyle aynı günde hem kayak yapabilme hem de Antalya plajlarında denize girme olanağı bulabilmektedir.

Saklıkent Kayak Merkezi Pistler ve Özellikleri

Saklıkent Kayak Merkezi’nde profesyonel, orta ve amatör zorluk derecesinde 4 farklı pist yer almaktadır. Kırmızı pist, en profesyonel seviye kayakçılar için olup bu pistin dik yokuşları ve sert virajları vardır. İkinci pist siyah pist olup dik yokuşlara sahip fakat virajı olmayan, zorluk derecesi daha düşük bir pisttir. Kırmızı ve siyah pistlere ziyaretçiler saatte 800 kişiyi zirveye çıkarabilen Karakaya Telesiyej ile çıkmaktadır. Mavi pist Saklıkent Kayak Merkezindeki orta zorluk seviyesine sahip hafif eğimli bir pisttir. Pist uzunluğu 1500 metre olup ziyaretçiler bu piste ulaşmak için T bar teleski kullanmaktadır. Bu teleski ile ayakta lift şeklinde başlama noktasına kolayca ulaşabilmektedir. Son olarak sarı pist ise amatör ve yeni başlayan kayakçılar için uygun olan 300metre uzunluğunda eğimsiz bir pisttir. Baby lift ile çıkılan sarı pistte, isteyen ziyaretçiler snowboard ve kayak hocalarından destek alabilmektedir. Ayrıca kızak pisti adı verilen bölümde kiralanabilen kızaklarla oldukça eğlenceli vakit geçirilebilmektedir.

Saklıkent Kayak Merkezinde 500 adet dağ evi, 5 yıldızlı konfora sahip konaklama tesisi, kafe-restoranlar, bar ve eğlence yeri ile kayak malzemelerinizi kiralayabileceğiniz kayak odası hizmet vermektedir. Bunların haricinde ilgilenen ziyaretçiler için belirtelim Sakılkent'te TÜBİTAK'ın astronomik incelemelerini gerçekleştirdiği bir de gözlemevi bulunmaktadır.

Saklıkent Kayak Merkezi Ulaşım

Antalya şehir içinden 5M Migros önünden servis araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Sabah 8’de kalkan servis akşam 16’da geri dönmektedir. Özel aracı ile gidecek ziyaretçiler için Uncalı yönünden Çakırlar/Doyran istikametine devam edip, Tübitak Gözlem Merkezi tabelalarını takip ederek Saklıkent Kayak Merkezi’ne ulaşabilirler.

Korkuteli'nde yer alan Saklıkent Kayak Merkezine Türkiye'nin her yerinden Korkuteli Otobüs Bileti alarak ulaşabilirsiniz.

Saklıkent Kayan Merkezi Fiyatları

Antalya Saklıkent Kayak Merkezine Giriş Ücretleri;
Yetişkin: 15 TL
12 Yaş Çocuk: 5 TL

Saklıkent Kayak Merkezi Ekipman Fiyatları;
Kayak Takımı Kıyafeti: 40 TL
Kask Ücreti: 20 TL
Gözlük Kiralama: 15 TL
Komple Kayak Takımı: 85 TL
Sadece Kayak Takımı: 45 TL
Snowboard Takımı Kiralama: 85 TL
Sadece Snowboard: 45 TL

2021 Yılı Saklıkent Kayak Merkezi Skipass Fiyatları;
Skipass: Kayak merkezlerinde bulunan ulaşım araçlarına verilen isimdir.
Örnek: Teleferik, Telesiyej, Teleski.
Hafta İçi 5 Biniş: 40 TL
Hafta Sonu 5 Biniş: 50 TL
Hafta Sonu 10 Biniş: 100 TL
Hafta Sonu 20 Biniş: 180 TL

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kayak Merkezi Resimleri

saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi

Saklıkent Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa