Saklıkent Kanyonu

Antalya ve Muğla il sınırları içinde yer alan Saklıkent Milli Parkının en bilinen yeri Saklıkent Kanyonu dur. Eşen Çayının bir kolunun kaynağını barındırmaktadır. Kanyonun Antalya'ya yaklaşık 200 km, Fethiye'ye 47 km, Kaş'a ise 64 km uzaklıktadır.

Günlük kıyafetleriniz ile yürüyebileceğiniz alan çok uzun değildir. Gişelerden geçtikten sonra kanyon yamaçlarına yapılmış yol/köprüden geçip geniş ağaçlıklı çarpıcı bir alana geliyorsunuz. Burada yerden kaynayan sular, etraftaki yamaçlardan dökülen çeşitli boylardaki şelaleler ve su sesi çok güzel.

Buradaki dinlenme alanında veya kafeteryada oturabilirsiniz. Bu bölümden sonrası için özel ayakkabı ve kıyafet gerekiyor. Kanyonun iç kısımlarına ilerlemek için sudan geçmek gerekiyor. Bu alanda lastik ayakkabı kiralanabiliyor.

Antalya'nın En Güzel Kanyonları

Saklıkent Kanyonu Giriş Ücreti

2024 yılı Saklıkent Kanyonu giriş ücretleri;
Otopark: 50 TL
Yetişkin: 23 TL
Öğrenci: 12 TL

Not: Kanyon girişinde yer alan "Ücretsiz Otopark" tabelaları sizleri yanıltmasın bunların hepsi civardaki özel işletmelere ait. Eğer bu bölgede bir şeyler yiyecekseniz bu otoparkları seçebilirsiniz. Tam kanyon giriş gişelerinin karşısında Seydikemer Belediyesinin işlettiği otopark mevcut. Otopark ücreti makul seviyede.

Saklıkent Kanyonu Ulaşım

Saklıkent Kanyonu Kaş'ta yer alır. Kaş Otobüs Bileti alarak kanyona ulaşabilirsiniz.

Saklıkent Kayak Merkezi

Kaş'ta Gezilecek En İyi 10 Yer

Saklıkent Kanyonu Resimleri

saklıkent kanyonu
saklıkent kanyonu
saklıkent kanyonu
saklıkent kanyonu
saklıkent kanyonu
saklıkent kanyonu

Saklıkent Kanyonu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Kaş Gezilecek Yerler