Doyran Göleti

Antalya’nın Konyaaltı ilçesine bağlı Akdamlar mevkiinde bulunan Doyran Göleti eşsiz güzelliği ile son zamanlarda doğa severler için bir kaçış rotası olmuştur. Hem merkeze yakınlığı hem sakin ve huzurlu görüntüsü sebebi ile Antalyalılar tarafından oldukça popülerdir. Doyran göletinde bir çok aktivite imkanı da vardır ancak şunu bilmelisiniz ki gölün çevresin bir işletme yoktur. Bu nedenle göle giderken hazırlıklı olmalı ve ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda kendiniz götürmelisiniz.

Piknik: Kolay ulaşılabilir olması sebebi ile Doyran Göleti ailecek gezilecek yerlerin başında geliyor. Hafta sonu aileniz ile gelip gölün kenarında piknik yapabilirsiniz, mangal yakabilir ve yine çayınızı demleyip ağaç altı gölgeliklerde gölün güzel manzarasını seyredebilirsiniz.

Balık Avı: Doyran göletinde balık tutma imkanı da vardır. Gerekli ekipmanları yanınızda getirirseniz gölün kenarından balık avı gerçekleştirebilirsiniz.

Doyran Göleti Kamp Alanı: Aracınızı bırakıp girişin solunda bulunan ağaçlık alana girerseniz burası biraz daha yukarda kalıyor ve gölü yukarıdan daha güzel izlemenize olanak sağlıyor. Yine sık ağaçlar sayesinde günün her saati de gölge yapmakta. Bu alana gerekli ekipmanları getirirseniz çok keyifli bir kamp gerçekleştirebilirsiniz.

Doyran Göleti Yol Tarifi

Doyran Göletine ulaşım oldukça kolaydır. Antalya Merkezden Doyran Göleti arası 20 kilometredir. Özel araçla ulaşım 25-30 dakika sürer. Navigasyon sizi tam gölete kadar götürüyor. Dilerseniz Saklıkent Kanyonu ve Saklıkent Kayak Merkezi tabelalarını da takip edebilirsiniz. Dilerseniz aşağıda bulanan Doyran Göleti ulaşım harıtamızı da inceleyebilirsiniz.

Antalya'nın En Güzel Gölleri

Doyran Göleti Resimleri

doyran göleti yol tarifi
doyran göleti
doyran göleti
doyran göleti
doyran göleti
doyran göleti

Doyran Göleti Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Konyaaltı Gezilecek Yerler