Naras Barajı

Antalya Manavgat İlçesi Naras Çayı üzerinde Şişeler Köyü’nün 3 km kuzeyinde sulama amaçlı kurulmuştur. 2010 Yılı başında temeli atılan Naras Barajı’nın açılışı 2014 yılında yapılmıştır. Naras Barajı üzerine kurulduğu çayda kontrolü sağlayıp çevrede yaşanan su baskınlarına son vermiştir. Baraj bölgede 71 bin 420 dekar tarım arazisinin cazibe yoluyla sulanmasını sağlamaktadır.

Naras Baraj Gölüne barajın girişinde sağ tarafta bulunan orman yolundan yukarı çıkılarak ulaşılır. Bu orman yolunun bir bölümü farklı doğal yeryüzü oluşumlarına sahiptir ve etkileyici görüntüsü vardır. Baraj gölünün üç tarafı ormanlarla çevrilidir. Kıyıya kadar inen ormanlar gölün çok güzel bir manzaraya sahip olmasını sağlamaktadır. Göl kenarında piknik alanı yoktur. Naras Baraj Gölünde balık avlayacak olanların “İç Sularda Av Yasağı Dönemlerine” dikkat etmeleri gerekmektedir. Antalya Bölgesinde 1 Mart – 31 Mayıs tarihleri arasında sazan, kadife, sıraz, yayın ve tatlı su kefali (barajlarda) tutulması yasaktır.

Antalya'nın En Güzel Barajları

Naras Barajı Yol Tarifi

Naras Barajına giderken Manavgat İlçe Merkezinden Sarılar Köyü üzerinden kuzeye devam edip Dolbazlar üzerinden Evrenleryavşı Köyünden Şişeler Köyüne sapmayıp kuzeye devam etmek gerekiyor. Bir müddet sonra yolun sol tarafına sapan yolun köşesinde kurşunlanmış “Naras Barajı İnşaatı” tabelasını göreceksiniz. Bu köşede tek bir bahçeli ev bulunmaktadır. Bu yola girip Şişeler Köyüne doğru bir müddet gittikten sonra sağa giden yola girmek gerekiyor. Bu yol sizi dere kenarında yer alan piknik alanına getirecektir. Bu alanda u dönüşü yapıp dağa tırmanan orman yoluna girip yine kuzey yönüne devam etmek gerekiyor. Bu yol sizi baraja ulaştıracaktır.

Naras Barajı Ulaşım

Naras Barajı Manavgat'ta yer alır. Manavgat Otobüs Bileti alarak baraja ulaşabilirsiniz.

Naras Köprüsü >

Naras Barajı Resimleri

naras Barajı
naras Barajı
naras Barajı
naras Barajı
naras Barajı
naras Barajı
naras Barajı
naras Barajı
naras Barajı

Naras Barajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa