Sarısu Mesire Alanı

Antalya’nın en büyük piknik alanlarından biri olan Sarısu Mesire Alanı, yaz kış kullanılabilen içinde otopark, halk plajı, çardaklar, mangal yakma yerleri, mutfak tezgahı, çeşme ve tuvaletleri ile ihtiyaç duyulabilecek her şeyi içinde barındırmaktadır.

Konyaaltı sahilinin batısında Kemer ilçesinin hemen yanında bulunan Sarısu Mesire alanı ulaşım açısından da oldukça merkezi bir konumdadır. 2000 araç kapasiteli geniş otoparkı sayesinde park yeri sorunu yoktur. Hafta sonları daha kalabalık olan piknik alanı geniş aileler için tasarlanmış çardaklı masaları yine üstü kapalı 4 adet ateş yakılabilen mangallık çardakları vardır. Antalya Büyükşehir Belediyesinin iştiraki Anet tarafından işletilen Sarısu Mesire Alanı, yerli ve yabancı turistlerin keyifle vakit geçirebilmeleri özenle ve eksiksiz dizayn edilmiş. Aileniz ile hafta sonunun tadını piknik yaparak çıkarmanız için her türlü imkanı oluşturmuşlar, çardakların arısına mutfak tezgahları ve lavabolar konulmuş burada hem elinizi yüzünü yıkayabilir, hem de bulaşıklarınızı yıkayabilirsiniz. Yine her alana tuvaletler konulmuş, sahil kısmında bulunan halk plajında şezlong, soyunma ve giyinme kabinleri, duşakabinler ve ayak yıkama çeşmeleri de mevcuttur.

Sarısu Mesire Alanına mangalınızı ve yiyeceklerini dışarıdan kendiniz getirebildiğiniz gibi, içeride bulunan büfelerden de istediğiniz temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Belediyenin büfeleri olduğu için fiyatları uygundur. Yine sahilde bulunan yürüyüş yollarında yürüyebilir, ağaçlar arası kurulan hamaklarda haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz. Sarısu Piknik Alanında yapılacaklar bunlarla da sınırlı değil, alanın hemen girişinde yer alan Tünekte Teleferiğine binerek Antalya’nın o muhteşem manzarasına tanık olabilirsiniz. Yine Sarısu mesire alanının sağ tarafında bulunan Sarısı Kadınlar Plajı da sakin ve keyifli bir yer olarak hizmet vermektedir.

Sarısu Piknik Alanı Giriş Ücreti 2024

Sarısı Mesire Alanına motosiklet ve yayan gelen ziyaretçilere giriş ücretsizdir. Aracı ile gelen ziyaretçiler için otopark ücreti;

Otomobil: 35 TL
Minibüs Kamyonet: 50 TL
Otobüs: 75 TL

Otopark 2000 araç kapasitelidir, içeride görevliler park etmelere yardımcı olmak için yönlendirmeler yapmaktadır. Otoparka bırakılan araçlardan işletme sorumlu değildir bu nedenle aracınızın içinde değerli bir eşya bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Sarısu Mesire Alanı İletişim ve Ulaşım

Sarısu piknik alanı Antalya Konyaaltı ilçesi sahilinde bulunur, Antalya yat limanının hemen yanında yer alan alana ulaşım çok kolaydır.

Adres: Liman, 07130 Konyaaltı/Antalya
Telefon: 0242 258 13 15

Antalya Piknik Alanları >

Sarısu Piknik Alanı Resimleri

sarısu piknik alanı
sarısu mesire alanı
sarısu halk plajı
sarısu mesire alanı plaj
sarısu mesire alanı
sarısu mesire alanı giriş ücretleri

Sarısu Mesire Alanı Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Konyaaltı Gezilecek Yerler