Korsan Koyu (Çoban Limanı)

Adrasan Çavuş Burnunda bulunan Korsan Koyu "Çoban Limanı" olarak da anılmaktadır. Bu isimlerin nereden geldiği ile ilgili bir kayıta ulaşmak mümkün olmamıştır. Bulunduğu alan Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içinde kalır. Karadan ulaşım için yolu yoktur. Adrasan'da günlük tekne turları veya özel teknelerle ulaşım denizden olmaktadır. Burası Adrasan'a en yakın koylardan biri olmasına rağmen genellikle tur tekneleri diğer koylardan dönüşte son durak olarak burada mola vermektedir. Teknelerde seyir halindeyken köpük partisi yapmak yasak olduğu için burası teknelerin bol baslı müzik eşliğinde köpük partisi yaptığı yerdir.

Korsan Koyu kumsal bir sahile sahip olmadığı için sahile iniş yapılmayan bir duraktır. Tekneler burada koyun ortasında demirlemektedir. Yüzme bilmeyenler için teknelerde can yeleği ve deniz makarnası köpük sosis verilmektedir. Bazı kaptanlar bu koyda deniz altında amforalar olduğunu bunların üstünde yüzüldüğünü söylemektedir. Yüzerek kıyıya çıkmak mümkündür. Koyun orta kısımlarında kaptanlar derinliği 40 metre olarak ölçmüşlerdir. Korsan Koyu lacivert renkte derin denizi ile yüzmeye doyulmayan koylardan biridir.

Not: Kumluca İlçesi sınırları içinde birden çok Korsan Koyu bulunmaktadır. Gençlerin kamp için çok tercih ettiği Korsan Koyu, Karaöz Sahili ile Gelidonya Feneri arasında yer almaktadır. Ona karadan ulaşım vardır. Bu sayfada anlattığımız koy ise Adrasan'nın Olimpos yönünde kalan ve sadece denizden ulaşılan (doğa yürüyüşü hariç) Korsan Koyu'dur.

Korsan Koyu (Çoban Limanı) Ulaşım

Korsan Koyu (Çoban Limanı) Kumluca'da yer alır. Kumluca Otobüs Bileti alarak koya ulaşabilirsiniz.

Antalya'nın En İyi 10 Koyu

Korsan Koyu (Çoban Limanı) Resimleri

korsan koyu (çoban limanı)
korsan koyu (çoban limanı)
korsan koyu (çoban limanı)
korsan koyu (çoban limanı)
korsan koyu (çoban limanı)
korsan koyu (çoban limanı)

Korsan Koyu (Çoban Limanı) Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa