Delik Deniz ve Kral Koyu

Delik Deniz ve Kral Koyu birer doğa harikası koy olup, Gazipaşaya 23 km, Alanya'ya 67 km uzaklıktadır. Güneyköy Köyünün Nohut Yeri mevkinde yer alan kalenin sol tarafında yer alır. Koylara Antiochia Ad Cragum antik kenti içinden geçilerek gidilmektedir. Koylar yine aynı kentin kıyı kısmında yer alan kalıntıları arasında bulunmaktadır. Doğal güzelliklerle tarih burada iç içe yer almaktadır. Gazipaşa Delik Deniz ve Kral Koyu  Antalya merkeze 200 km uzaklıktadır. Delik Denize dik ve toprak bir patikadan inilmektedir. Koyun içinde çok kuvvetli olmasa da doğal tatlı su vardır ve duş yapılabilmektedir. Koyda tuvalet ise mevcut değildir.

Delik Deniz'e Nasıl Gidilir? Yol Tarifi

Gazipaşa Anamur Karayolu üstünde Güneyköy'e girmeden önce yer alan göbekten "Antiochia Ad Cragum" tabelasından sağa sapmak gerekiyor. Buradan 3 km lik asfalt yolla kale mevkine kadar sahile gitmek gerekiyor. Okulun yanından devam edip antik kentin içinden geçiyorsunuz. Yol bir yerden sonra iyice daralıp aşırı virajlıda olsa asfalt olarak kaleye kadar gidiyor. Burada aracınızı bıraktıktan sonra bir miktar yürümeniz gerekiyor. Koylara inip çıkarken yorulsanızda karşılacağınız manzara buna değecektir.

Bu Eşsiz Doğal Güzelliği Temiz Tutmak

Bu çok çarpıcı doğal güzellikler ne yazıkki ziyaretcilerin getirip oralarda bıraktıkları çöplerle hızla kirlenmektedir. Buna önlem almak engel olmak yine orayı ziyaret edenlere düşmektedir. Kapalı bir koy olması nedeniyle denizden gelen çöplerde koyun kirlenmesine neden olmaktadır. Bu çöplerin toplanıp yukarı taşınmasına gönüllü olmak doğaya saygımız gereğidir.

Antalya'nın En İyi 10 Koyu

Delik Deniz ve Kral Koyu Resimleri

delik deniz ve kral koyu
delik deniz ve kral koyu
delik deniz ve kral koyu
delik deniz ve kral koyu
delik deniz ve kral koyu
delik deniz ve kral koyu

Delik Deniz ve Kral Koyu nerede? nasıl gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa