Beyaz Kaya Plajı

Beyaz Kaya Plajı Finike ile Demre arasında gizli kalmış bir plajdır. Beyaz Kaya Plajının kumu adından geldiği gibi beyaz, suyu mavinin açık tonundan başlayarak koyuya doğru giden bir doğa harikasıdır. Plaj çok bilinmediği içi doğal güzelliğini korumakta, temiz, sessiz ve sakin görüntüsünü devam ettirmektedir. Beyaz Kaya plajında herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Plaja gelirken hazırlıklı gelmek ve kendi imkanlarınız ile güneşlemeniz gerekmektedir.

Beyaz Kaya Plajının bulunduğu kıyı hattında bölgenin doğal yapısı gereği bir çok koy bulunmaktadır. Antalya-Kaş karayolunun yapısı ve virajlı olması bu bölgede bir çok girinti ve çıkıntı olmasına bunlarında doğal bir çok koy yaratmasına sebep olmaktadır. Beyaz Kaya Plajının hemen yakınlarında, Andrea Doria Koyu, Finike Doğal Havuz, Finike Mağaralı Koy ve Demre Beymelek Lagünü yer almaktadır.

Beyaz Kaya Plajı Ulaşım ve Yol Tarifi

Beyaz Kaya Plajı Finike Merkeze 8,5 km, Demre Merkeze 19 km, Antalya merkeze ise 119 km’dir. Aşağıda yer alan haritada işaretli konum Beyaz Kaya Plajının doğru konumdur. Bu konumda derin bir viraj vardır, aracınızı burada bırakarak plaja ufak bir patikadan iniş yapmanı gerekmektedir.

Antalya'nın En İyi 10 Koyu

Beyaz Kaya Plajı Resimleri

beyaz kaya plajı
beyaz kaya plajı
beyaz kaya plajı

Beyaz Kaya Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa

Finike Gezilecek Yerler