Finike Mağaralı Koy

Mağaralı Koy, Finike ile Demre ilçeleri arasında yer alan, içinde binlerce yılda doğal olarak oluşmuş mağara bulunan, beyaz kumsala sahip bir plajdır. Son yılların popüler plajlarından birisidir. İçinde bir işletme yoktur, plaja gelecek olanlar kendi imkanları ile deniz ve güneşten yararlanmalıdır. Son zamanlar popüler olmasının sebepleri var tabi, Finike Mağaralı Koy hem kumsalı, hem denizi, hem de içinde bulunan mağarası ile doğal bir şölen yaratmaktadır.

Binlerce yılda Akdeniz’in hırçın dalgalarının oyarak oluşturduğu karstik kayalıklar büyük doğal bir mağara yaratmıştır. Mağara plajın sol tarafında hafif açıkta yer alır, karadan mağaraya ulaşım yoktur, kumsaldan kısa bir yüzme ile mağaraya ulaşılmaktadır. Mağaranın içinde kumsal vardır ve sığıdır, buraya yüzerek gelenler burada karaya çıkıp vakit geçirebilmekte, doğanın eşsiz güzelliğinin tadını çıkarabilmektedir.

Mağaralı Koy’da Neler Var?

Finike Mağaralı Koyda, işletme yok, tuvalet ve soyunma kabinleri de yoktur. Yine yeme içme ve susama gibi durumlarda kendi imkanlarınızı kullanmanız gerekmektedir. Mağaralı koyda neler var? Bol bol doğal güzellik, serin temiz berrak bir su, Maldivleri andıran beyaz kumsal var. Doğanın görsel olarak bir armağanı olan mağara var. İyi seyirler…

Finike Mağaralı Koy Yol Tarifi

Finike ve Demre arasında yer alan Mağaralı Koy, Finike merkeze 11 km, Demre merkeze 17 km, Antalya merkeze 122 km’dir. Google haritalarda konumu doğru olarak işaretlenmiştir. Antalya -Kaş karayolunun üzerinde yer alan Mağaralı Koyda otopark yoktur. Aracınızı yol kenarına park etmeniz gerekir. Yaz aylarında çok kalabalık olan koyun araç park alanı da kalabalık olduğu için arabanızda değerli bir şey bırakmamanız önemlidir.

Antalya'nın En İyi 10 Koyu

Finike Mağaralı Koy Resimleri

finike mağaralı koy
finike mağaralı koy
finike mağaralı koy
mağaralı koy
mağaralı koy
mağaralı koy

Mağaralı Koy Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa

Finike Gezilecek Yerler