Tosmur Plajı

Portakal Plajı'nın doğu ucu Tosmur Plajıdır. Tosmur Mahallesinin plajıdır. Dim Çayı bu plajda Akdeniz'e dökülür. Soğuk suyu ile Dim Çayı bu plajı Alanya ve Antalya'nın en serin denize sahip plajı yapmaktadır. Plajın Alanya merkeze uzaklığı yaklaşık 8 km uzaklıktadır. Şehir içi toplu taşıma araçları düzenli olarak plajın önünden geçmektedir. Turkuaz rengi berrak ve serin suları ile Alanya'da farklı bir serinleme noktasıdır. Dim Çayı'ndan gelen soğuk su şokları plaja olan ilgiyi arttırmaktadır. Burada dileyenler Dim Çay'ın da tatlı suda da yüzmektedir.

Plajda ücretli işletmeler yanında ücretsiz kısımlarda mevcuttur. Fakat bu ücretsiz kesimlerde diğer plajlarda olduğu gibi (2017 Temmuz) duş ve soyunma kabinleri yoktur. Yapacağınız ziyaretlerde bu bilgiyide göz önünde bulundurunuz. Yerel kaynaklar hafta içi Dim Çayı'nın debisinin arttığını, hem ırmağın hem de denizin daha soğuk olduğunu belirtiyorlar.

Dim Çayı'nın denize karıştığı noktanın doğusunda ise 1963 yılında hizmete giren, Alanya'nın ilk turistik tesislerinden olan ve 2017 yılında kapatılan Alantur Hotel bulunmaktadır.

Bu Sayfayı Paylaş:

Tosmur Plajı Resimleri

tosmur plajı
tosmur plajı
tosmur plajı
tosmur plajı
tosmur plajı
tosmur plajı

Tosmur Plajı nerede? nasıl gidilir? Ulaşım Haritası

Plajlar Ana Sayfa