Antalya Turizm ve Gezi Rehberi

Türkiye’nin en önemli gözde turizm kentlerinden biri olan Antalya dünyaya kendini kanıtlamış ve turizmde dünyanın bilinen ve sayılan turizm kentlerinden biri haline gelmiştir. Bazılarına göre ise Türk Turizminin başkentidir.

Antalya ve çevresinde Aspendos, Perge, Side, Letoon ve Patara gibi birçok antik şehir, yer ile adeta bir açık hava müzesi, birçok kültürün izlerini barındırması nedeniyle de bir dünya kentidir. Bu antik kentler, tarihi yerler, tarihi eserler, müzeler, geçmişin büyülü dünyasını günümüz insanıyla buluşturmaktadır.

Antalya' nın “Üç Mevsimi Bahar, Bir Mevsimi Yaz” yaşanan günlerinde, dağlarında kayak sporu ile Akdeniz’in derin mavi sularında yüzmeyi aynı gün içinde yapabilirsiniz. Kısaca Antalya muhteşem doğal güzelliklere sahip, sıcak iklimi, tertemiz denizi, ince kumlu plajları, görkemli dağları, renk renk, çeşit çeşit endemik bitkileri, hayvanları, ulusal parkları, turkuaz koyları, yüksek standartlı hava ve deniz limanları ile eşsiz bir dünya cennetidir.

Sizde Katkı Verebilirsiniz

Antalya Gezi Rehberi Antalya'nın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla E-Yaşam Rehberi tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak hazırlanmaktadır. Bu projeye yorum yazarak, resim yollayarak, yazı kaleme alarak, eleştiri ve önerilerinizi ileterek sizde aktif olarak katılabilirsiniz. Web sitemiz Antalya hakkında yazı ve resim yayınlamak isteyen tüm blog yazarlarına açıktır. Bu projeye bağlı olarak Google Haritalarda hazırlanan "Antalya Turizm Haritası" da sürekli geliştirilmektedir.