Sazak Koyu

Sazak Koyu Adrasan'dan tekne turları ile gidilen, güzel bir kumsala ve sakin bir denize sahip koydur. Sırtını Musa Dağına dayayan koyun geniş kumsalı Ormanın içine doğu uzanır. Koyun her iki yanı dik kayalıklara sahiptir. Koya Adrasan'dan gelen bir orman yolu mevcuttur. Koyda zaman zaman ağaçların altında az miktarda da olsa araçlara rastlamak mümkündür. Teknelerle gelenler dışında sakin bir ortama sahip koyda ağaçlık alanda kamp yapanlara rastlamak mümkündür. Sazak Koyunun bulunduğu alan Beydağları Sahil Milli Parkı'nın batı kısmıdır.

Adının nereden geldiği ile ilgili kayıt bulmanın mümkün olmadığı Sazak Koyu'na sadece mavi yolculuk kaptanlarının ‘Balayı Koyu' ismini taktığı söylenmektedir. Adrasan'dan kalkan tur tekneleri koyda kıyıya yanaşıp yüzme molası vermektedir. Burada sahile çıkılmaktadır. Koyda yüzerken deniz kaplumbağları ve çeşitli balıklar size eşlik etmektedir.

Sazak Koyunun girişinde sağ tarafta "Yalancı Koy" yer alır bazı tekne turları bu koya da uğramaktadır. Genellikle Adrasan'dan kalkan teknelerin ilk durağı Sazak Koyu olmaktadır. Sahili güzel bir kuma sahip olmasına rağmen girişte orta büyüklükte çakıl taşları var. Daha sonra zemin kum oluyor. Bu gezilerde varsa yanınıza deniz gözlüğü, şnorkel ve palet almayı unutmayınız. Tur teknelerinde tasarruflu kullanmak şartıyla tatlı su duşu bulunmaktadır.

Sazak Koyu Ulaşım

Sazak Koyu Kumluca'da yer alır. Kumluca Otobüs Bileti alarak koya ulaşabilirsiniz.

Antalya'nın En İyi 10 Koyu

Sazak Koyu Resimleri

sazak koyu
sazak koyu
sazak koyu
sazak koyu
sazak koyu
yalancı koy

Sazak Koyu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa