Papaz Koyu (Papaz İskelesi)

Kumluca İlçesinin Mavikent Mahallesi Karaöz mevkiinde bulunan büyük bir piknik ve kamp alanıdır. Orman işletmesi ve Kumluca Belediyesi tarafından piknik alanı olarak düzenlenmiştir. Karaöz sahilinden Mavikente sahilden giden asfalt yolun üzerinde güzel ve büyük bir koydur. Orman sahile kadar iner asfaltın altında kalan kısımlarda oturma yerleri ve masalar vardır. Masaların yanında sabit mangallar bulunmaktadır. Piknik alanında yeteri kadar tatlı su çeşmesi mevcuttur. Burası aynı zamanda bir kamp alanıdır.

Kumluca Belediyesi tarafından alana çöp kutuları ve konteyneri konmuştur. Plaj kısmında duş ve soyunma kabinleri vardır. Yine üst kısımda tuvaletler mevcuttur. Koyun denize tekne indirme yeri içeren sağ tarafında araçların indiği bir yol vardır. Koy aynı zamanda olta balıklçıığı yapılan bir alandır. 2018 Yılında Mavikent Mahallesinde meydana gelen orman yangınında her ne kadar Papaz Koyu zarar görmese de koyun arka sırtlarında yangının izleri hala durmaktadır.

Önümüzdeki yıllarda doğa severlerin, kampçıların daha çok ilgi göstermesi beklenen Papaz Koyu (Papaz İskelesi) Adrasan'a 12 km, Kumluca'ya 19 km, Mavikent'e 8 km ve Finike'ye 26 km uzaklıktadır. Papaz Koyu aynı zamanda dnyanın en iyi 10 yürüyüş rotasından biri olan Likya Yolu yürüyüş güzergahı üstünde bulunur.

Papaz Koyu Ulaşım

Papaz Koyu Kumluca'da yer alır. Kumluca Otobüs Bileti alarak koya ulaşabilirsiniz.

Antalya'nın En İyi 10 Koyu

Papaz Koyu (Papaz İskelesi) Resimleri

papaz koyu
sapapazzak koyu
papaz koyu
papaz koyu
papaz koyu
papaz koyu

Papaz Koyu (Papaz İskelesi) Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa