Ekşili Göleti

Ekşili Göleti Antalya ilinin Kepez ilçesi sınırları içinde yer alır. Bazı kaynaklarda da Döşemealtı diye geçmektedir. Ekşili köyünde yer alan gölet, sakinliği, yemyeşil ormanlarla çevrili doğal güzelliği ile görenleri etkileyen doğal bir güzelliktir.

Antalya merkeze çok yakın olmasa da Ekşili Göleti doğa ve kamp severlerin mutlaka görmek isteyeceği yerlerin başında geliyor. Tamamen doğal yapısı, sık orman sebebi ile yeşilin her tonunu barındıran Ekşili göletinin suyu da büyüleyici bir yapıya sahiptir. Piknik yapmayı sevenlerinde mutlaka görmesi gereken bir yer burası. Ailecek gelip sakince piknik, mangal ve tatlı suyunda yüzme keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Ekşili Göleti’nde Ne Yapılabilir?

Ekşili göleti doğal bir güzellik olarak Antalya Gezilecek Yerler listesinde yer alması gereken bir yer. Kamp severler için sakin ve huzurlu, ancak işletme, tuvalet ve çeşme olmadığını unutmayalım. Onun haricinde gölgelik alan, çadır, masa ve sandalye için suya yakın düzlükler var. Ateş yakmak için gerekli çalı çırpıda oldukça fazla. Ateş yakarken dikkatli olmalı ve işimiz bitince söndürdüğümüzden emin olmamızı unutmayalım.

Ekşili göleti ailecek piknik, mangal ve balık tutmak için de oldukça keyifli bir yer. Yolu ve ulaşımı kolay olan gölete ailecek piknik yapmak ve yüzmek için gelinebilir. Hemen göletin yakınında Kocaçay Şelalesi de görülmeye değer bir yer.

Antalya'nın En Güzel Gölleri

Ekşili Göleti Nerede? Yol Tarifi?

Ekşili Göleti Döeşemealtı ve Kepez ilçe sınırlarının tam arasında yer alır. Ekşili köyüne çok yakındır, ulaşım oldukça kolay olduğu gibi Google Haritalarda konum doğru işaretlenmiştir. Hatipler göleti ile Ekşili Köyü arasında hafif eğimli aşağıda doğru bir yolu vardır. Yol asfalttır ve her tür araba gölün kenarına kadar ulaşabilir.

Ekşili Göleti Resimleri

ekşili göleti
ekşili göleti
ekşili göleti
ekşili göleti
ekşili göleti
ekşili göleti

Ekşili Göleti Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa