Dim Mağarası

Dim Mağarası, Alanya merkeze 11 km uzaklıkta bulunur ve ulaşım kolaydır. Alanya'dan Dim Mağarası'na Kestel Beldesi üzerinden, Dim Çay vadisinden ve Tosmur Beldesi üzerinden asfalt yollarla ulaşılabilir. Alanya İşletme Fakültesi girişi karşısındaki yoldan devam edildiğinde çatalda soldan devam edildiği zaman bu yol Dim mağarasına kadar direkt gidiyor.

Dim Mağarasının içi kadar bulunduğu yer ve konumuda çok güzel bir manzaraya sahiptir. Mağaraya vardığınızda çeşitli yüksekliklerde seyir terasları ve dürbün sizi bekliyor. Buradan hem Dim Çayının olduğu vadiyi hemde Alanya Kalesini kuşbakışı izlemek çok keyifli.

Dim Mağarası Özellikleri

Dim Mağarası deniz seviyesinden 232 m yükseklikte olup, 1691 m yüksekliğindeki Cebel Reis Dağı'nın batı yamacında yer alır. İçindeki sarkıt ve dikitler ile küçük göl gezenlere harika bir görsel şölen sunmaktadır. Mağara içinde 2 hol bulunmaktadır. Girişte sağda kalan kısım 50 m uzunluğunda, solda kalan kısım ise yaklaşık 350 m uzunluğundadır. Mağara içinde değişmeyen 18-19ºC lik serin bir hava vardır. Özel bir şirket tarafından işletilmektedir. Şirket mağara içinde ve dışında güzel düzenlemeler yapmış, çevre temiz ve bakımlıdır.

2024 Dim Mağarası Giriş Ücreti

Dim Mağarası 2024 yılı yetişkin giriş ücreti 100 TL'dir.
(7-12) Yaş arası çocuk giriş ücreti 60 TL'dir.
Örenci Giriş Ücreti: 30 TL

Dim Mağarası Ulaşım

Dim Mağarası Alanya'da yer alır. Türkiye'nin her yerinden Alanya Otobüs Bileti alarak Dim Mağarasına ulaşabilirsiniz.

Dim Mağarası Resimleri

dim mağarası
dim mağarası
dim mağarası
dim mağarası
dim mağarası
dim mağarası

Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Mağaralar Ana Sayfa

Alanya Gezilecek Yerler