Beldibi Mağarası

Beldibi Mağarası Antalya Kemer ilçesi Beldibi Mahallesinde yer alır. Ziyarete açık bir mağara değildir. Dağın yamacında yer alan Beldibi Mağarası, en güzel deniz tarafından görülmektedir. Beldibi mağarasına tekneler gezi turları düzenlemektedir. Mağaranın önüne gelen tekneler, burada demirlemekte yüzme molaları vermektedir. Yüzerek mağaranın içine girilebilmektedir.

Karadan mağara bağlantısı yoktur, Beldibi Mağarasına ya tekneyle yada kıyıdan yürüyerek ulaşılabilmektedir. Turizme açık bir mağara değildir. Mağaranın önüne yer alan deniz Antalya Kemer’in en güzel denizlerindendir. Hemen yan tarafında Beldibi Gizli Koy (Çöplük Koyu) vardır, burada yüzmenizi tavsiye ederiz.

Beldibi Mağarası Yol Tarifi

Beldibi Mağarası Kemer ilçesinin Beldibi beldesinin çıkışında yer alır, beton bariyer ile kapalı yolun orada geniş bir otopark vardır. Burada aracı bırakıp beton bariyeri aşarak tünele kadar yürümeniz gerekmektedir. Tünelin hemen girişinde sağda mağaranın demir teller ile kapalı üst bölümü yer alır. Burada ufak bir bilgilendirme tabelası vardır. Buradan aşağıya patikadan inerek mağaraya ulaşabilirsiniz.

Beldibi Mağarasına bir diğer ulaşım şeklide denizyoludur. Gezi tekneleri Beldibi mağarasına günü birlik tekne turları düzenlemektedir. Bu turlar ile mağaraya gelebilir yüzerek içine girebilirsiniz.

Beldibi Mağarası Resimleri

beldibi mağarası
beldibi mağarası
beldibi mağarası

Beldibi Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Mağaralar Ana Sayfa

Kemer Gezilecek Yerler