Alanya Tekne Turu (Boat Tour)

Alanya'da turizm mevsimi döneminde düzenli olarak tekne turları düzenlenmektedir. Alanya tekne turları nisan ayında başlar ekim ayı sonuna kadar devam eder. Alanya tekne turları Alanya'da en çok ilgi gören gezilerdendir. Tekne turları bu iş için inşa edilip dekore edilmiş (Korsan) özel teknelerle yapılmaktadır. Alanya Yat Turları Akdeniz'in mas mavi sularında yüzmek, serinlemek ve animasyon gösterileri ile eğlenmek isteyenler için mutlaka yapılması gerekenler arasında yerini alıyor.

Alanya Tekne Turu Programı

Tekne turu hizmeti veren firmalar kaldığınız otelden limana transferinizi sağlıyorlar. Her şey dahil seçenekleri bulunan Alanya tekne turu sabah saat 9 ile 10 arasında limandan kalkıp önce Tersane plajı olarak bilinen tarihi Kızılkule'nin yanında Selçuklu Tersanesinin önündeki akvaryum gibi çok renkli ve berrak suda ilk yüzme molasını veriyor. Burada tarih ile iç içe yüzmenin keyfini yaşıyorsunuz.

Ardından Antalya tarafına doğru demir alan tekne Alanya Kalesinin üzerinde kurulduğu yarımada çevresindeki Korsanlar, Aşıklar ve Fosforlu Mağaralarına uğrayarak Akdeniz'in bütün güzelliklerini konuklarına sunuyor. Damlataş ve Kleopatra plajları açığında verilen yüzme molalarının keyfine doyum olmuyor.

Öğlen saatinde yemek ve gün boyunca sınırsız alkolsüz içecek veren veren Alanya tekne turları öğleden sonrada animasyon ve köpük partileri ile eğlenceyi en üst seviyeye çıkarmaktadır. Ulaş Parkı/Plajı önünde verilen yüzme molasıda geziye katılanların büyük ilgisini çekmektedir. Alanya yeni yat limanıda tekne turlarının diğer bir uğrak noktasıdır.

Alanya tekne turları gecede disco parti turları düzenlemektedir. Alanya tekne turu yapılacaklar listesinde, ancak seçenek çok ve işletmeler çeşitli olduğu için bir kaç seçeneği değerlendirip seçim yapmak önemli. Mayonuzu, güneş kreminizi, havlunuzu, terliğinizi yanınıza almayı unutmayın, güzel bir gezi ve eğlence için gerisini tur teknelerine ve deneyimli personeline bırakın.

Alanya tekne turuna katılmak için Türkiye'nin her yerinen Alanya Otobüs Bileti alarak, bu güzel mavi turlara sizde ulaşabilirsiniz.

Alanya Tekne Turu Resimleri

alanya tekne turu
alanya tekne turu
alanya tekne turu

Alanya Tekne Turu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa