Alacasu Cennet Koyu

Alacasu Cennet Koyu Çaycuma ile Tekirova arasında kalan gizli bir koydur. Dünyaca ünlü Phaselis Koyu ile yan yanadır. Alacasu Cennet koyunun en büyük özelliği kamp ve karavan turizm için yoğun olarak kullanılmasıdır. Piknik mangal alanları da aileler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Yolu biraz bozuk olan koya araçla ulaşım vardır.

Cennet Koyu Alacasu’da işletme yoktur, hafta sonu ve tatil günleri aşırı kalabalık olmaktadır. Bir tarafta piknik mangal ve günübirlikçi tatilciler, bir tarafta çadır kampı ve karavan turizmi yer alan koyda, günün her saati hareket vardır. Her yerde karşımıza çıkan çevre kirliliği burada da mevcut. Koyun gizli bir koy olduğu da sanılmamalıdır. Yaz aylarında yoğun ziyaretçi alan koy bazen rahatsız edici derecede kalabalık olmaktadır.

Alacasu Cennet Koyu Hakkında

Cennet koyuna girişler ücretsizdir. Koyda işletme ve tuvalet yoktur. Kumsal yüzmek ve güneşlemek için uygundur. Mangal yakma, piknik yapma yeri vardır, kamp ve karavan kampı için uygun bir yerdir.

Alacasu Cennet Koyu Yol Tarifi

Alacasu Cennet Koyu, Kumluca -Kemer yolu üzerinden Çaycuma mahallesi çıkışında tünelden önce sol tarafta bir giriş vardır. Yol yeni yapıldığı için güncel olmayan haritalarda görünmemektedir. Burada Çaycuma tabelasına doğru dönüp alt geçitten geçtikten sonra toprak yola varılmakta, burada toprak yolun çok iyi olmadığını belirtmek isteriz. Altı alçak arabalarda zorluk çıkması muhtemeldir. Bu toprak yoldan yaklaşık 500-600 metre ilerledikten sonra koya ulaşmaktasınız.

Antalya'nın En İyi 10 Koyu

Alacasu Cennet Koyu Resimleri

alacasu cennet koyu
alacasu cennet koyu
alacasu cennet koyu
alacasu cennet koyu
alacasu cennet koyu
alacasu cennet koyu

Alacasu Cennet Koyu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa

Kemer Gezilecek Yerler